Ogłoszenia parafialne

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 LUTY 2024

Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 11.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 Droga Krzyżowa, zwłaszcza dla tych, którzy nie byli na tym nabożeństwie w piątek, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. O godz. 16.00 Gorzkie Żale i po nich Msza św. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.
Kandydaci do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przez cały Wielki Post mają obowiązkowo uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali. Będą mieli sprawdzaną obecność za udział w tych nabożeństwach. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Jest do nabycia nowy miesięcznik dla dzieci „Staś”, a w nim m.in. zgadywanki, konkursy, opowieść św. Józefa, opowiadanie o Niedzieli Palmowej.
Przy ołtarzu św. Józefa są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – małe świece wielkanocne – na stół wielkanocny. Ofiary będą przeznaczone na Caritas na cele charytatywne.
Chciałem bardzo serdecznie podziękować garstce Parafian za udział w nabożeństwie czterdziestogodzinnym.
Składka dzisiejsza jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.
W środę o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana w piątki o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.
Bóg Zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę następujące Panie:
Danuta Hyrczyk
Kinga Hyrczyk
Barbara Rzepa
Anna Malacina

INTENCJE MSZALNE ( 19.02. – 25.02. 2024)

Poniedziałek: 18.00: + Maria Bafia z domu Sichelska w 9 r. śm.
Wtorek godz. 7.00: +Mieczysław Cachro (od rodziny Rusnak)
Środa godz. 18.00: Dziękczynna za szczęśliwą operację Stanisława oraz o uzdrowienie trudnej sytuacji w pewnej rodzinie
Czwartek godz. 7.00: +Stanisław Rzepa w 15 r. śm.
Piątek godz. 18.00: Msza św. za zmarłych:
Sobota godz.18.00: +Maria Tomaszkowicz
Niedziela
godz. 8.00: Za Parafian
godz. 11.00: +Helena Galica w 7 r. śm.
godz. ok. 16.45 (po Gorzkich Żalach): w intencji Bogu wiadomej

 

Po wielu konsultacjach z Radą Parafialną i zasięgnięciu Waszych opinii, stwierdziłem wspólnie z Radą Parafialną, że Parafianie chcą nowego ogrodzenia wokół kościoła. Obecne ogrodzenie staje się ruiną. Proszę księdza, gdyby nie ta cegła włożona w to ogrodzenie, to jeszcze ok. 30 lat to ogrodzenie trzymałoby się w dobrym stanie – tak mówił do mnie szef firmy kamieniarskiej. Jak mówiłem w sprawozdaniu noworocznym, całe ogrodzenie, bez przęseł metalowych, będzie kosztowało ok. 90 tysięcy złotych. Zatem na jedną rodzinę w parafii wychodzi 300 zł. na tym etapie prac.
Członkowie Rady Parafialnej na razie przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu będą w dolnym kościele po każdej Mszy św. zbierać pieniądze na to ogrodzenie. 300 zł. to jest minimum (można w ratach), ale bardzo liczę na większe wsparcie od tych rodzin, które finansowo są lepiej sytuowane. Do tych rodzin, które nie wpłacą będą udawać się członkowie Rady Parafialnej. Zwróciłem się również z pisemną prośbą do naszej Polonii Koła Bańska Niżna w USA o wsparcie. Za te materiały, które w części dopiero zostały przywiezione Parafia zapłaciła już 30 tysięcy złotych.
To jest ogromna inwestycja, ale damy radę. Jestem spokojny. Będziemy tę sprawę powierzać opiece Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej. Wspólnie z Waszą życzliwością i ofiarnością pokonywaliśmy już nie takie przeszkody.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA
11 LUTY 2024

Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Z ważnych powodów Msza św. w poniedziałek będzie odprawiona o 7.00 rano, a we wtorek o godz. 18.00.
Chciałem bardzo serdecznie podziękować tym osobom z naszej parafii, które pomogły mi przygotować Parafialny Dzień Chorego, który wczoraj przeżywaliśmy.
Dzisiaj w dolnym kościele można złożyć ofiary na ogrzewanie kościoła u przedstawicieli Rady Parafialnej.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja aż do godz. 16.00 w ramach symbolicznie nazywanego 40-sto godzinnego nabożeństwa. Zapraszam do licznego udziału w tej adoracji dzieci, młodzież i dorosłych i aby czynnie włączyć się w śpiew i modlitwy.

Porządek Adoracji:
12.00-13.00: Os. Warwasy, Zapotok, Róże Różańca Świętego dzieci przygotowujące się do I Komunii św., ministranci, lektorzy, schola dzieci, młodzież, kandydaci do bierzmowania.
13.00- 14.00: ul. Papieska (od Państwa Hreśki -elektryka )
14.00- 15.00: ul. Papieska (druga strona)
15.00- 16.00: ul. Topory
W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Zachęcam do robienia sobie dobrych wielkopostnych postanowień mających na celu zerwanie z nałogami i grzesznymi przyzwyczajeniami.
W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 8.00 i 18.00. Na Mszach św. będzie obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty.
W środę o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Droga Krzyżowa w naszym kościele będzie odprawiana w piątki o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00. Gorzkie Żale będą w niedziele o godz. 16.00 i po nich Msza św. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Obecność na drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach jest obowiązkowa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania. Kandydaci będą mieli sprawdzaną obecność przez Panią Katechetkę i przeze mnie. Kandydatami do bierzmowania są obecne klasy: VII, VI, V.
Przygotowanie do s. bierzmowania będzie trwało 3 lata.
W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z klas. III.
Bóg Zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę Panie:
Agata Strama
Maria Serwańska
Maria Papież
Dorota Grońska

INTENCJE MSZALNE ( 12.02. – 18.02. 2024)

Poniedziałek: 7.00: +Józef Mąka w 1 r. śm.
Wtorek godz. 18.00: +Mieczysław Cachro (od rodziny Duda)
Środa godz. 8.00: W intencji Bogu wiadomej
18.00: O szczęśliwą śmierć i pomoc trwaniu w dobrym, o siły i cierpliwość dla wszystkich opiekujących się chorymi
Czwartek godz. 7.00: +Grażyna Borkowska
Piątek godz. 18.00: Msza św. za zmarłych
Sobota godz.18.00: +Anna Hadowska w 40 r. śm.
Niedziela
godz. 8.00: +Andrzej Sołtys (od córki Janiny z dziećmi)
godz. 11.00: +Jan Król w 10 r. śm.
godz. 16.45 (po Gorzkich Żalach): Za Parafian

5 NIEDZIELA ZWYKŁA
4 LUTY 2024

Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00. Po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
W sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Chorego. Serdecznie zapraszam wszystkich chorych, cierpiących, młodych oraz starszych na Mszę św. o godz. 10.00, w czasie której będzie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych, będą modlitwy o zdrowie i łaski Boże potrzebne w życiu. Od 9.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Po Mszy św. spotkamy się w dolnym kościele przy herbacie, kawie i ciastku. Mszy św. wieczornej w sobotę już nie będzie. Bardzo proszę wszystkich mających pojazdy, aby umożliwili chorym i starszym wzięcie udziału w tych uroczystościach. Proszę również chętnych Parafian, aby mi pomogli przygotować poczęstunek w dolnym kościele dla tej, jakże bardzo ważnej w naszej wspólnocie grupy Parafian.
W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na ogrzewanie kościoła.
Dziękuję Paniom za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Na nowy tydzień proszę Panie:
Maria Mucha
Zofia Murzańska
Maria Babiarz
Paulina Bukowska

Wspomnienia tygodnia:
Poniedziałek: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Wtorek: wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
Sobota: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

INTENCJE MSZALNE od (5.02. – 11.02. 2024)
Poniedziałek: 18.00: +Władysław i Agnieszka Boekowska
Wtorek godz. 7.00: +Władysław Jarząbek
Środa godz. 18.00: O zdrowie i bł. Boże i opiekę MB dla wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii
Czwartek godz. 7.00: +Stanisław Walkosz
Piątek godz. 18.00: Msza św. za zmarłych
Sobota
10.00: +Maria Szaflarska
13.00: Msza św. ślubna
Niedziela:
godz. 8.00: +Bronisław Chrobak
godz. 11.00: Msza św. chrzcielna
godz. 16.00: Za Parafian

4 NIEDZIELA ZWYKŁA
28 STYCZEŃ 2024

Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w zeszłą niedzielę Opłatka Parafialnego w dolnym kościele. Nie chcę wymieniać szczegółowo, ale jednak chcę szczególnie podziękować Radzie Parafialnej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Parafiankom, które przygotowały smaczne wypieki, naszej scholi parafialnej z jej opiekunami, dzieciom z zespołu góralskiego wykonującym przedstawienie jasełkowe, młodzieży i dorosłym za zaangażowanie się w to piękne wydarzenie, wszystkim za pomoc, co jest wyrazem budowania więzi i jedności w naszej wspólnocie parafialnej.
W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 8.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie świec gromnicznych. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie również poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieciom z klas III. W to święto przypada XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
W pierwszy piątek spowiedź święta od godz. 16.30, Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Wspomnienia tygodnia:

Środa: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Bóg Zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę państwo:
Maria Mąka
Zofia Małysa
Beata Wehowska
Jacek Mąka

INTENCJE MSZALNE (29.01 – 4.02. 2024)

Poniedziałek: 18.00: +Maciej Hreśka w 3 r. śm.
Wtorek godz. 7.00: +Mieczysław Cachro (od wnuka Damiana)
Środa godz. 18.00: O zdrowie, bł. Boże, opiekę MB dla Parafian (od Służby Liturgicznej)
Czwartek godz. 7.00: +Jan Migiel
Piątek godz. 8.00: +Maria i Stanisław Rzepa w r. śm. godz. 18.00: Msza św. za zmarłych:
Sobota godz.18.00: +Stanisław Topór, Zofia żona, Helena córka
Niedziela
godz. 8.00: +Mieczysław Cachro (od rodziny Rzadkosz)
godz. 11.00: +Władysław Jarząbek
godz. 16.00: Za Parafian