Schola „Bogu Miłe”

Dziecięca schola parafialna Bogu Miłe działa od  2016 roku przy parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Bańskiej Niżnej. Dzieci z radością i pasją biorą udział we wszystkich próbach, koncertach i konkursach. Schola swoim śpiewem chwali Pana, mówiąc o Bogu i ludzkich sprawach, ubogaca niedzielne liturgie, nabożeństwa i uroczystości religijne. Robi to w sposób bardzo prosty, spontaniczny typowy dla dzieci, dając słuchaczom dużo radości i refleksji nad problemami życia. Jej siłą jest energia i praca, dzięki czemu została zauważona i doceniona nie tylko w parafii.

Opiekunem, nauczycielem scholii jest Nina Piech, osoba pełna pomysłów, pasji miłości do śpiewu, gry na instrumentach. Dobrym duchem zespołu jest Pan Krzysztof Groński organista i akompaniator, który doskonale aranżuje utwory, jest pełen pasji, pomysłów i chętnie dzieli się nimi z członkami zespołu. Na co dzień jest nauczycielem szkoły muzycznej, rozwijając umiejętności swoich wychowanków.

Pomimo krótkiej działalności „Bogu Miłe” mają na swoim koncie wiele osiągnięć. Dzieci prócz śpiewu zespołowego zdobyły też wiele nagród prezentując się indywidualnie lub w duetach.

Osoby, które lubią śpiewać i mają w sobie tzw. „iskrę Bożą”, zachęcamy do wstąpienia w szeregi zespołu, bo „kto śpiewa ten dwa razy się modli”. Próby odbywają się w piątek o godz. 17.oo oraz  niedziele o godz. 9.45.